Yazıyorum

THE CIRCLE

Günümüz modern dünyasında teknolojinin gelişimiyle beraber otomatik olarak gelişen internet ve sosyal medyanın insan hayatı üzerindeki etkileri. İşte film ve hayatımız ortak paydası. İnsanların özel hayatlarının bile apaçık ortada olduğu, kendilerini rezil eden kişilerin çoğunlukta olduğu dijital platformlar. Belki sizin de etrafınızda vardır-benim etrafımda var- böyle kişiler. 

Daha Fazlası

YAŞLI ADAM VE DENİZ

Sizde hayatta Hemingway’in dediği gibi umudunu kaybetmeyen, en ufak bir ışıkta bile o ışığa yürüyenlerdenseniz doğru adrestesiniz.
Aslında bu cümle bütün bir kitabı özetliyor diyebilirim. Ernest Hemingway bence bu işte iyi iş çıkarmış.-Bütün kitaplarını okudum sanmayın aslında bu Hemingway’in ilk okuduğum kitabı. Bu varsayımı da bu kitaptan çıkardım.

Daha Fazlası

FAHRENHEİT 451

Adını kağıdın yanma derecesinden alan Fahrenheit 451, adlı kitaptan uyarlanan bu film aslında otoriter-totaliter bir devlet modeli üzerinden kitaplara olan ihtiyacımızı ve inancımızı sorgular.Filmde Guy Montag’ın da içinde bulunduğu distopik dünyada sorgulama ve ihanet için üst düzey önlemler alındığını görüyoruz.

Daha Fazlası